Aktualności


Mikołów 16 Czerwiec 2015 r.

 

Jak utzymać basen w czystości:

Aby utrzymać basen w należytej czystości konieczne jest stosowanie odpowiednich środków chemicznych do uzdatniania wody basenowej oraz środków chemicznych do czyszczenia basenu i otoczenia

  • dezynfekcja wody - do dezynfekcji wody stosuje się podchloryn sodu lub podchloryn wapnia,
  • koagulacja wody - do koagulacji wody stosuje się siarczan glinu,
  • regulacja PH wody - do regulacji pH wody stosuje się kwas siarkowy lub kwas solny basenu i otoczenia.

Do dozowania powyższych środków do uzdatniania wody stosuje się pompy dozujące membranowe lub perylstatyczne. Dozowanie środków jest zautomatyzowane – odpowiedni sterownik dokonuje na bieżąco pomiaru jakości wody i w zależności do potrzeb włacza pompy dozujące.

  • czyszczenie i odwapnianie filtrów - do czyszczenia i odwapniania filtrów stosuje się środek w postaci proszku o kwaśnym odczyni,
  • czyszczenie basenów - do czyszczenia basenów i ich obrzeży stosuje się kwaśny skoncentrowany środek w płynie stosowany również do urządzeń sanitarnych,
  • mycie powierzchni obejścia - do mycia powierzchni obejścia stosuje się alkaliczny środek do nie wymagający spłukiwania,
  • usuwanie glonów - do usuwania glonów stosuje się środek hamujący wzrost glonów, który usuwa też zmętnienie wody.
  • czyszczenie ścian i dna basenu - do czyszczenia ścian i dna basenu bądź wlewania do wody w basenie stosuje się również środek niskopieniący,
  • usuwanie kamiennego osadu - do usuwania kamiennego osadu – środek stosowany w przypadku wody twardej, dodany do wody basenowej usuwa jej twardość oraz żelazo i mangan.

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty środków zapewniających czystość basenu.  

 


Mikołów 08 Maj 2015 r.

Nasze nowe inwestycje:

Pragniemy Państwa poinformować, że naszą bogatą listę referencyjną zasiliły nowe wspaniałe inwestycje. Są to miedzy innymi:

1. Wykonanie w budowanych budynkach w Gdańsku przy al. Grunwaldzkiej 3 basenów oraz części Wellnes. Technologia basenowa 3 basenów o łącznej powierzchni lustra wody 393 m2 , wykonanie robót budowlano – wykończeniowych niecek basenowych, plaży oraz zbiorników wyrównawczych wraz z dostawą mozaiki szklanej, wykonanie części wellness w tym łaźni parowej sauny suchej, lakonium, zespołu natrysków, basenu schładzającego. Termin realizacji 10.04.2013 – 17.01.2014.

2. Wykonanie technologii basenowej oraz SPA w Hotelu Tatra w Zakopanem. Technologia basenu hotelowego, dostawa sauny suchej i łaźni parowej, wykonanie robót budowlano – wykończeniowych niecki basenu z dostawa mozaiki szklanej. Termin realizacji 01.12.2013 – 30.03.2014.

3. Rozbudowa Krytej Pływalnii Koral w Morawicy. Termin realizacji 26.05.2014 – 20.11.2014.

4. Wykonananie technologii basenowej w Pałacu w Konarach. Technologia basenu hotelowego, wykonanie robót budowlano – wykończeniowych z dostawą mozaiki. Termin realizacji 15.05.2013 - 30.11.2013.

5. Technologia fontanny dla parku Miejskiego w Zakopanem. Technologia uzdatniania wody fontanny wyposażonej w dysze oraz system świetlny wykończona płytami granitowymi. Termin realizacji 22.04.2013 – 07.06.2013.

6. Technologia fontann w Iwoniczu Zdroju. Termin realizacji 15.04.2014 - 30.04.2015. Mamy nadzieję, iż w niedługim czasie będziemy w stanie przedstawić Państwu te inwestycje na kartach naszej galerii.

 


Mikołów 24 kwiecień 2015 r.

Baseny ogrodowe główne cechy:

Baseny ogrodowe to baseny zewnętrzne - do ich budwy trzeba się dobrze przygotować. Należy wziać pod uwagę czynniki takiej jak m.in. nośność gruntu, poziom wód gruntowych czy rodzaj gleby. Mają one wpływ na wybór właściwego miejsca. Nie można zapomnieć również o konieczności podłączenia instalacji wodnej i elektrycznej.

Z punktu widzenia funkcjonalności miejsce  na basen w ogrodzie powinno być nasłonecznione i położone z dala od czynników które mogą zanieczyszczać wodę, czyli np. drzew i krzewów. Otoczenie basenu powinno być utwardzone i odpowiednio wykończone.

Basen ogrodowy może być wspaniałym elementem srchitektury, idealnie dopasowanym do otoczenia.

 


Mikołów 27 marca 2015 r.

Przygotowanie basenu do nowego sezonu ?!.

Jak co roku przychodzi ten czas, kiedy przygotowujemy swój basen przydomowy do nowego sezonu. Możemy Państwu w tym pomóc. Nasi specjaliści przygotują dla Państwa najatrakcyjniejszą ofertę obsługi serwisowej basenu, zawierającą informacje dotyczące rozruchu basenu oraz dostawy chemii basenowej.

Prosimy o konatkt pod numerem telefonu: 32/ 252-16-46 lub wysłanie zapytania na adres email biuro@wellpool.pl.

Zapraszamy do skorzystania z oferty.

 


Mikołów 18 marca 2015 r.

Procesy technologii basenowej -- co sprawia, że woda basenowa jest czysta i bezpieczna.

Koagulacja - jest procesem aglomeracji mniejszych cząstek w większe skupiska możliwe do zatrzymania na filtrze piaskowym. Dlatego niewielka ilość koagulanta stale dodawana jest do przetłaczanej wody tuż przed filtre piaskowym. Kłaczki powstają na odcinku przetłaczania wody tuż przed filtrem, następnie wchłaniają drobno rozpuszczone zanieczyszczenia i jeszcze przed filtrem czynią je filtracyjnymi. W ten sposób proces koagulacji znacznie poprawia skuteczność filtracji.

Filtracja - metoda mechaniczna uzdatniania wody basenowej. Większe zanieczyszczenia, jak np. włosy, guziki itp. są wychwytywane już przed pompą przez tzw. łapacz włosów i włókien, aby nie uszkodzić pompy.Mniejsze zanieczyszczenia przechodzące przez łapacz włosów i włókien zatrzymywane są w zbiorniku filtra.  Obecnie w tehcnologii stosuje się następujące rodzaje filtrów: filtr ciśnieniowy wypełniony złożem piaskowym lub wielowarstwowym, filtr podciśnieniowy wypełniony złożem  ziemią okrzemkową lub celulozowym, podciśnieniowy filtr wypełniony złożem wielowarstwowym.

Korekta pH - Ponieważ odczyn pH istotnie wpływa na procesy chemiczne uzdatniania wody basenowej, jak również na komfort kąpieli konieczne jest utrzymanie pH w ściśle określonych granicach. Optymalnym zakresem wartości pH jest 7,2 - 7,4. W niektórych przypadkach dopuszczalne jest utrzymanie zakresu 7,0 - 7,6. Zwykłe dozowanie środków dezynfekujących podnosi pH, stąd korekta pH odbywa się poprzez dozowanie do wody kwasu siarkowego.

Dezynfekcja jest procesem unieszkodliwiania mikroorganizmów przez zastosowanie środków fizycznych i chemicznych. Aby woda w basenie nie stanowiła zagrożenia bakteriologicznego należy w niecce basenu utrzymywać stale określonego dezynfektanta chlorowego. Dezynfekcja przebiega skutecznie i bezpiecznie, jeżeli stężenie wolnego chloru utrzymawane jest w granicach 0,3 - 0,5 mg/l. Do dezynfekcji stosuje się podchloryn sodu lub po


Mikołów 11 marca 2015 r.

Najpiękniejszy basen na świecie.

Ostatnimi czasy media prześcigają się w doniesieniach na temat najpiękniejszych obiektów basenowych na świecie. Faktycznie budowle te robią ogromne wrażenie na obserwatorach a co dopiero na użytkownikach? Ciekawa architektura, wymyślne kształty, szereg różnorodnych atrakcji sprawiają że basen kąpielowy może urosnąć do rangi dzieła sztuki. Ale czy na pewno? Na cóż spójrzmy na to inaczej co to jest basen? Odpowiedź: to zbiornik z wodą . Więc mamy dwa pojęcia zbiornik i woda. Jeżeli chodzi o zbiornik to mamy nieskończone możliwości jego kształtowania, natomiast kluczowym słowem opisującym basen jest właśnie woda.

To właśnie od wody zależy czy basen będzie zachęcał do aktywności fizycznej. Woda musi być krystaliczna, czysta, bez drażniącego zapachu czy osadu. Nawet najpiękniejszy basen na świecie wypełniony brudną wodą nie będzie już najpiękniejszy.

A więc moi drodzy krystalicznie czysta woda to podstawa dobrej basenowej zabawy.

Zachęcamy zatem do skorzystania z naszej oferty środków chemicznych do uzdatniania wody HTH francuskiej firmy Arch Chemicals. Produkty te utrzymują krystalicznie czystą wodę zarówno w basenach prywatnych , hotelowych jak i spełniają wysokie wymagania na obiektów publicznych czego dowodem są posiadane przez nas listy referencyjne.


 

© WellPool Wszelkie prawa zastrzeżone..